Fotowoltaika

Postaw na fotowoltaikę,
Postaw na przyszłość polskiej energetyki.

Fotowoltaika to jedno z odnawialnych źródeł energii. Odnawialne źródła energii wykorzystują naturalne zasoby Ziemi, które nie są szkodliwe dla środowiska w postaci emisji CO2, nie wyczerpują się i są w stanie szybko się zregenerować.

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i postaramy się jak najlepiej przybliżyć Ci ideę odnawialnych źródeł energii. Wskażemy źródła finansowania (program “Mój Prąd”), wytłumaczymy na czym polega ulga termomodernizacyjna i zaplanujemy proces montażu. Wierzymy, że fotowoltaika to klucz do zeroemisyjnego i taniego wykorzystania naturalnych zasobów Ziemi.

Wierzymy, że energia słoneczna to najlepsze źródło energii na rynku.

Chcemy, aby wszyscy mieszkańcy Śląska, Małopolski i Opolszczyzny mieli dostęp do czystej i najtańszej obecnie energii – energii słonecznej. Dlatego staramy się ułatwić naszym klientom proces instalacji paneli fotowoltaicznych od początku do końca.

Co zyskujesz dzięki fotowoltaice:

 • Czyste powietrze
 • Oszczędności
 • Niezależność
 • Niskie koszty eksploatacji
25 LAT Gwarancji!
Indywidualne realizacje
Zadowoleni Klienci

Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z energii słonecznej przy użyciu specjalnych paneli PV. Odnawialne źródło energii jakim jest słońce, zapewnia w pełni ekologiczną produkcję prądu na własny użytek i według własnego zapotrzebowania na energię elektryczną. Pozwala to uniezależnić się od dostaw i cen prądu.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Jesteśmy firmą, która zajmuje się kompleksowym tworzeniem instalacji fotowoltaicznych na terenie Małopolski, Śląska i Opolszczyzny. Panele fotowoltaiczne z których korzystamy, pochodzą od najlepszych wykonawców na rynku. Cenimy sobie profesjonalizm, dlatego najważniejszy jest dla nas dobry kontakt z klientem i wspólne stworzenie indywidualnie dopasowanego projektu.

Zajmujemy się montażem paneli, uruchomieniem, przeszkoleniem z zakresu obsługi urządzenia oraz formalnościami związanymi z podłączeniem instalacji do zakładu elektrycznego. Zaproponujemy również dogodne finansowanie, wyjaśnimy czym jest ulga termomodernizacyjna oraz jak skorzystać z programu “Mój Prąd”. Dbamy o swoich klientów, dlatego gwarantujemy profesjonalizm na każdym etapie inwestycji.

DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W FOTOWOLTAIKĘ?

Najważniejszą zaletą inwestycji w panele fotowoltaiczne jest oczywiście oszczędność i niezależność. Koszty początkowej instalacji zwracają się po 4 – 8 latach, w zależności od zapotrzebowania na prąd oraz eksploatacji. Już od pierwszych miesięcy użytkowania ceny prądu spadają prawie do zera. Jedyną stałą opłatą jest cena utrzymania łącza, która wynosi kilkanaście złotych.

Wykorzystywanie źródeł energii odnawialnej jest przyjazne człowiekowi i środowisku, nie narusza środowiska naturalnego i nie emituje szkodliwych substancji. Warto pamiętać również o tym, że panele fotowoltaiczne pracują również w pochmurne dni.

POZNAJ NASZE WARTOŚCI

Oszczędności

Instalacja fotowoltaiczna minimalizuje rachunki za prąd niemal do zera! Skontaktuj się z nami i dowiedz się jaka inwestycje będzie idealna dla Ciebie.

Zapas energii

Wyprodukowaną nadwyżkę energii możesz przesłać do zakładu energetycznego i odzyskać ją nocą, kiedy instalacja nie pracuje.

Energia odnawialna

Energia solarna nie wydziela szkodliwych substancji, ani dwutlenku węgla. Nie ingeruje w środowisko naturalne.

Własna Elektrownia Słoneczna

W słoneczne i pochmurne dni możemy się cieszyć własną wyprodukowaną energią elektryczną.

Kim jesteśmy?

Wierzymy, że energia słoneczna może być dostępna dla każdego.

Zajmujemy się całym procesem instalacji paneli fotowoltaicznych. Działamy na terenie Małopolski, na Śląsku i Opolszczyźnie. Naszym klientom pomagamy od podstaw zrozumieć idee fotowoltaiki oraz indywidualnie dopasowujemy projekt montażu paneli fotowoltaicznych. Pomagamy w odpowiednim finansowaniu oraz przygotowujemy dokumenty związane z podłączeniem instalacji.

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i postaramy się jak najlepiej przybliżyć Ci ideę odnawialnych źródeł energii. Bo wierzymy, że fotowoltaika to przyszłość polskiej energetyki!

Fotowoltaika

ZAINTERESOWANY?

Zadzwoń i dowiedz się więcej:

Chcesz, aby Twoje rachunki za prąd wynosiły dokładnie 0 złotych?

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny i sprawdź koszt instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu.

 

Przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę!

Zaufaj Nam!

Skorzystaj z formularza, aby ustalić szczegóły dotyczące wymagań dla Twojej instalacja fotowoltaicznej.
WAŻNE: kalkulacja jest 100% bezpłatna i w żaden sposób niewiążąca, tzn. nie wiąże się z obowiązkiem podjęcia współpracy z naszą firmą!

  Miejsce instalacji:
  Typ obiektu:
  Rodzaj dachu:
  Kąt nachylenia dachu:
  Średnia miesięcznej opłaty za prąd:
  Załącznik 1 (zdjęcia, projekty dachu itd.)
  (max. rozmiar 10mb / dozwolone pliki: png, doc, docx, jpg, pdf, odc)
  Załącznik 2 (zdjęcia, projekty dachu itd.)
  (max. rozmiar 10mb / dozwolone pliki: png, doc, docx, jpg, pdf, odc)
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania.

  Najczęściej zadawane pytania

  Jesteś zainteresowany/a inwestycją w panele fotowoltaiczne? Uzyskaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i poznaj lepiej świat fotowoltaiki.

  Jest to dziedzina, która zajmuje się przekształcaniem źródła odnawialnego (energii świetlnej) w energię elektryczną. Obecnie bardzo dynamicznie się rozwija i jest coraz powszechniej stosowana. Umożliwia uniezależnienie się od dostaw i cen prądu.

  Ogniwa fotowoltaiczne, z których złożone są panele zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Dzieje się to dzięki temu, że foton (minimalna jednostka światła) pada na płytkę krzemową, z której zbudowane jest ogniwo fotowoltaiczne. Wytwarzany prąd stały przepływa do inwertera, gdzie przetwarzany zostaje na prąd zmienny.

  Wszystkie urządzenia elektryczne, które posiadasz w domu – w tym ogrzewanie elektryczne.

  Wytwarzana za pomocą fotowoltaiki energia elektryczna może być wykorzystywana na bieżąco przez gospodarstwo domowe lub magazynowana. Nadwyżki energii wyprodukowane przez instalację fotowoltaiczną mogą być magazynowane w sieci elektroenergetycznej oraz z niej pobierane. W zależności od mocy instalacji można odebrać 0,8 kWh lub 0,7 kWh za każdą 1 kWh oddaną do sieci.

  Zmagazynowaną energię można odebrać w ciągu 12 miesięcy od daty wprowadzenia energii do sieci.

  Koszt instalacji fotowoltaicznej uzależniony jest od jej indywidualnej konfiguracji i mocy nominalnej. Cena kompletnej instalacji fotowoltaicznej zaczyna się już od 19 600 zł. Moc dobierana jest w oparciu o roczne zużycie energii elektrycznej w domu. Najlepiej skorzystać z bezpłatnej kalkulacji dostępnej na naszej stronie internetowej. Późniejsza eksploatacja nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

  Dotacje na instalację fotowoltaiczną można uzyskać między innymi dzięki programowi “Mój Prąd”, który realizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet programu wynosi 1 miliard złotych i zaplanowany jest na lata 2019–2024 lub do wcześniejszego wyczerpania puli dostępnych środków. Kwota dofinansowania na jedną instalację fotowoltaiczną o mocy od 2kW do 10kW wynosi bezzwrotnie do 5 tys. złotych. Jednak istnieją również inne programy zajmujące się dofinansowaniami, takie jak: “Czyste powietrze”, “Agroenergia” oraz programy prowadzone przez urzędy regionalne.

  Producenci zakładają 25-letni czas pracy bezawaryjnej. Większość paneli objętych jest ok. 25-letnią gwarancją wydajności i od 10 do 25-letnią gwarancją na wady ukryte. Panele fotowoltaiczne dobrej jakości wykazują bardzo niską awaryjność. Doświadczenie pokazuje, że panele mogą sprawnie działać 25-35 lat, bez większych napraw.

  Okres zwrotu kosztów zakupu instalacji zależy od jej wielkości oraz cen energii. Średnio jest to ok. 6 – 10 lat.

  Panele fotowoltaiczne powinny zostać umieszczone w kierunku południowym, na dachu, który spełnia wszystkie wymagania wytrzymałościowe. Montaż trwa ok. 2 dni i jest możliwy o dowolnej porze roku.

  Zachmurzenie obniża wydajność fotowoltaiki, jednak nie prowadzi do zaprzestania ich działania. Instalacja fotowoltaiczna produkuje energię również w zimę i pochmurne dni, choć mniej. Do instalacji dociera mniejsza ilość energii słonecznej, co wynika ze słabszego przenikania promieni słonecznych przez chmury. W Polsce nasłonecznienie jest wystarczające do pełnej wydajności paneli przez większość roku.

  Instalacje fotowoltaiczne są projektowane w taki sposób, aby były odporna na warunki atmosferyczne danej lokalizacji (w tym burze, wysokie temperatury i gradobicia). Wszystkie panele są pokryte szkłem hartowanym o grubości ok. 3-4 mm, co sprawia, że są niezwykle wytrzymałe.

  Panele fotowoltaiczne przetwarzają energię słoneczną na prąd, natomiast kolektory słoneczne – na energię cieplną. Przeznaczeniem kolektorów może być podgrzewanie wody, wspomaganie centralnego ogrzewania oraz chłodzenie budynków. Natomiast panele fotowoltaiczne mogą być wykorzystane jako źródło energii elektrycznej w domu.

  Referencje

  „Gorąco polecam firmę Prodartech. Świetna współpraca od samego początku – dokładne wyjaśnienie wszystkich zagadnień, sprawdzenie dachu i pomoc przy finansowaniu. Sprawny, bezproblemowy montaż. Zdecydowanie jest to inwestycja na długie lata i w duże oszczędności.”
  Pan Wiktor
  Realizacja - Śląsk
  „Inwestycja w panele fotowoltaiczne okazała się strzałem w dziesiątkę! Fachowa obsługa rozwiała wszelkie wątpliwości i szczegółowo wprowadziła w temat. Realizacja była sprawna i szybka. Polecam serdecznie.”
  Pan Rafał
  Realizacja - Śląsk
  „Bardzo polecam firmę Prodartech wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotowoltaiką. Instalacja zrobiona na najwyższym poziomie. Profesjonalna obsługa na każdym etapie – od wsparcia przy wyborze i kalkulacji aż po szybki montaż.”
  Pan Marek
  Realizacja - Opolskie

  Zadzwoń i dowiedz się więcej: